Instagram ve Facebook Ortak Yasak KararıMerhaba arkadaşlar bugün sizlerle Instagram ve Facebook'un almış olduğu yasak hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Sosyal paylaşım sitelerinin bir numaralı siteleri olan Instagram ve Facebook uygulamaları geçtiğimiz süre zarfı içerisinde ortak hale gelmişlerdir.
Yani facebook, Instagramı satın almıştır. Bu satın alım hem Instagramı hemde Facebooku sosyal medya sitelerinde bir numaralı hale getirmiştir.

Sosyal paylaşım sitelerin topluluk kurallarını ihlal eden sayfalar tespit edilip kapatılmaktadır.
Kapatılan sitelerin bir çoğu uygunsuz içerik paylaşmak ya da olumsuz örnekler oluşturdukları için kapatılmaktadır.
Bu sosyal medya siteleri kararları ortak alarak yapmaktadır. Kullanıcılarının şikayetleri üzerine bir takım satış yapan sitelerin satış yapımını yasaklamıştır.Son zamanlarda ise yurtdışında yaygın olarak yapılan silah satışları kullanıcılar tarafından şikayet edilip kötü örnek olduğu söylenmiştir. Yapılan şikayetler göz önünde bulundurularak silah satışı yapan sitelerin silah satışı yapması yasaklanmıştır.Bu siteler türkiyede çok az bulunsada yurt dışında oldukça yaygındır.Silah satışı yapan sitelerde çok ağır ve tehlikeli silahlarda satılmaktadır.Yapılan silah satışlarının sonucunda cinayetlere sebep oldukları için yasaklanma kararı alınmıştır.Bu yasağa aykırı gelen sayfalar tespit edilip kapatılmaktadır.

Fakat izinli olarak yapılan silah satışları yani belgeleri bulunan kişilerin silah satışı yapması yasaklanmamıştır.

Bu yasağa uymayan kişilerin ne tür cezalara maruz kalacağı açıklanmamıştır. Söylemiş olduğum gibi bu yasağa uymayan kişiler tespit edilip zaten kapatılmaktadır.

Evet arkadaşlar bugün sizlerle Instagram ve Facebook'un almış olduğu ortak yasaktan bahsetmeye çalıştım.

Bir sonraki makalemde görüşmek dileğiyle.
Hoşçakalın, takipte kalın

Yorum yapmayı unutmayın :)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Instagramda Ağır Çekim Video Paylaşımı

İnstagram'dan Kız Tavlama Teknikleri

Instagram'da Hashtag Sorunu