Sosyal Medya Hesaplarını Çalan Ducky Layne Çetesi Yakalandı

Tamer Karadağlı,Gamze Özçelik Berk Oktay Neslişah Alkoçlar Seda Akgül Seren Serengil gibi başta olmak üzere birçok ünlü isimin mail adresleri ile sosyal medya hesaplarını ele geçirip şantajla para istedikleri belirlenen hacker çetenin 6 bin kişinin hesabını ele geçirdiği ve Nusr-Et’in sahibi Nusret Gökçe’nin sosyal medya hesabını hacklerken yakalandığı ortaya çıktı.

Sahte kimlik,sahte işyeri belgeleri,suçta kullanabilmek üzere açık telefon hattı,oltalama yöntemi ile web sitesi temin eden Gökyar Ş’nin hackerlara hedef aldığı sosyal medya hesaplarının ele geçirilmesi talimatı verdi.Çetenin mağdur kişilerinin mahrem fotoğraflarını sosyal medyada yayınlanacağı tehdidende bulunarak mağdurlardan para istedikleri öğrenildi.
Çete üyesi Bahar Çelebi’nin 500bin civarında sosyal medya takipçisi olan ve sosyal medyanın fenomen olduğu öğrenildi. Yine çete üyesi Ayda Kutayın binlerce takipçisi bulunan bir sosyal medya fenomeni olduğu öğrenildi.’Ducky Layne’çetesi 6 youtuber ile Aleyna Tilkinin hesabını kapattırdığı öğrenildi.

Ducky Layne çeti aralarında onlarca ünlü isminde bulunduğu yaklaşık 50 kişi tarafından şikayet edildi.Sosyal medyada ünlüleri ağına düşüren çetenin tutuklanması ve bundan sonra benzeri olayların yaşanmaması için bir nebzede önüne geçecektir diye  düşünüyoruz.

Kişisel hesaplarınızın herhangi bir şekilde bilgisayar korsanları tarafından ulaşılmasını istemiyorsanız tarafınıza gönderilen mesajlar üzerinde yer alan bağlantılara tıklamadan önce bir kez daha düşününüz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Instagramda Ağır Çekim Video Paylaşımı

İnstagram'dan Kız Tavlama Teknikleri

Instagram'da Hashtag Sorunu